English Polski Deutsch

Olomoucký Garden Food Festival se v roce 2018 uskuteční o prvním červnovém víkendu

01. 02. 2018

Olomoucký Garden Food Festival se v roce 2018 uskuteční o prvním červnovém víkendu Přehlídka dobrého jídla a pití pod širým nebem se letos uskuteční ve Smetanových sadech v Olomouci až v termínu 2. a 3. června. Tváří úspěšného gastronomického festivalu bude stejně jako v předchozích třech ročnících známý televizní šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.

I letos přinese Garden Food Festival návštěvníkům vybrané lahůdky od nejlepších lokálních restaurací, pokrmy špičkových tuzemských šéfkuchařů i netradiční delikatesy a regionální i zahraniční speciality. Návštěvníci se zde mohou seznámit se zajímavými gastro koncepty z celé republiky i ze zahraničí. Ochutnat budou mít možnost i exotické pokrmy, hmyzí delikatesy, lanýže, ústřice, foie gras a další speciality z jater kachen a hus, farmářské a regionální produkty, destiláty, tuzemská i zahraniční vína či pivo z minipivovarů.

Stejně jako v minulých letech nabídne Garden Food Festival i velké kuchařské hvězdy. Kromě Zdeňka Pohlreicha mohou návštěvníci potkat ve Smetanových sadech i další osobnosti české gastronomické scény z regionálních i známých tuzemských restaurací. Objeví se zde také například herečka a spisovatelka Markéta Hrubešová, která bude letos nejen v roli kuchařky, ale i průvodkyní festivalovým programem.  Po oba festivalové dny bude připravený i další gastronomický program včetně porcování obřích ryb, papričkové ohnivé show a dalších zajímavých kulinárních prezentací.

Vstupenky na festival jsou již nyní v předprodeji v síti TicketPortal. V celém areálu bude opět platit jednotná festivalová měna – grešle. Letos bude nově zprovozněný moderní elektronický systém, díky kterému bude placení komfortnější, jak pro vystavovatele, tak pro návštěvníky.

Novinky